Nasz adres:

ul. Rynkowska 2
85-503 Bydgoszcz

Kontakt:

biuro@wentylacjadomowa.pl

Telefon:

tel. +48 52 516 11 25
kom. +48 606 575 048

Poznaj ich historie...

Historie i uśmiech na twarzach naszych pacjentów mobilizują nas do dalszej pracy. Chętnie dzielimy się nimi, bo to one udowodniają, że nasza praca i duże zaangażowanie pacjentów są najlepszą odpowiedzią na pytanie - Czy warto? 

 

Mateusz

"Wystarczyło 601 dni, aby płuca Mateusza stały się w pełni sprawne, a dysplazja oskrzelowo-płucna była już przeszłością! Przez ten czas, syn nie był ani razu w szpitalu, a infekcje kończyły się na kaszlu, czy katarze. Dzięki Wentylacji Domowej zostaliśmy objęci opieką przez wspaniały zespół medyczny."

Przeczytaj całość

Pan Grzegorz - lat 64

"Dzięki respiratorowi stan mojego zdrowia uległ znacznej poprawie. Mam lepszy i głębszy oddech, lepszy odpoczynek, regenerację mięśni oddechowych. Zmniejszyła się ilość infekcji płucnych, a ich przebieg jest łagodniejszy. Ustąpiło przewlekłe zmęczenie, a co za tym idzie nastąpiła poprawa komfortu życia. Stałem się osobą pogodną, uśmiechniętą, z planami na przyszłość."

Przeczytaj całość

Pani Stefania - lat 62

"Na początku nie wierzyłam, że mogę być bez rurki i tak szybko dojść do dobrej formy, a już od roku wentyluje się przez maskę. Korzystam z respiratora tylko w nocy, dzięki czemu cały dzień mogę być aktywna. Teraz mogę wykonywać niemal wszystkie czynności w domu, chodzę na spacery, jeżdżę na rowerze, lubię gotować i dużo czytam książek."

Przeczytaj całość

Dominisia - lat 5

"Urodziła się jako wcześniak z wieloma wadami. Jako 14 miesięczna dziewczyna trafiła do szpitala, gdzie przez 2 miesiące podejmowano nieudane próby ekstubowania. Obecnie dzięki Ośrodkowi Wentylacji Domowej wentylowana jest tylko nocą, dzięki czemu może normalnie funkcjonować".

Przeczytaj całość

Świadczenia refundowane

Świadczenie zespołu długoterminowej opieki domowej dla dorosłych oraz dzieci wentylowanych mechanicznie jest finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Warunkiem koniecznym jest posiadanie przez pacjenta ubezpieczenia zdrowotnego oraz potwierdzającego ten fakt dokumentu. Świadczenie udzielane przez zespół długoterminowej opieki domowej dla pacjentów wymagających wentylacji mechanicznej realizowane jest w oparciu o umowę zawartą z wojewódzkim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. W ramach podpisanego kontraktu zapewniamy pacjentowi opiekę profesjonalnego zespołu medycznego oraz niezbędny sprzęt medyczny, spełniający wymogi Ministerstwa Zdrowia.

Zgłoszenia i kontakt

Pacjenci wymagający terapii respiratorem mogą być zgłaszani przez swoich lekarzy, rodziny, opiekunów lub osobiście. Przyjmujemy zgłoszenia drogą mailową, telefonicznie, faxem lub listownie. Po otrzymaniu zgłoszenia kontaktujemy się z osobą zgłaszającą i rodziną chorego celem udzielenia informacji oraz uzgodnienia kwalifikacyjnej wizyty lekarskiej w miejscu pobytu pacjenta.

ul. Rynkowska 2, 85-503 Bydgoszcz

biuro@wentylacjadomowa.pl

tel. +48 52 516 11 25

kom. +48 606 575 048

Social Media
Polityka prywatności
Klauzula informacyjna

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wentylacja Domowa. 2018. / Projekt i wykonanie: MW agencja kreatywna